Mar 14, 2016

Opublikowany by w Akty prawne | 0 Comments

Wady bycia prawnikiem

Wady bycia prawnikiem

Prawnik jest to jeden z trudniejszych zawodów. Wszyscy, zawsze mówią o jego zaletach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bycie prawnikiem ma również swoje wady. Warto więc przed decyzją kształcenia się w tym kierunku, takie poznać.
Przede wszystkim adwokat musi być bardzo cierpliwy i raczej ugodowy, jeżeli chodzi o swoich klientów. Ludzie płacą mu za konkretną usługę, w momencie kiedy będą niezadowoleni, nie będą chcieli korzystać z takich usług. Ważny jest więc prawidłowy kontakt z klientem.
Inną ważną kwestią, jest moralność. Wiadomo, że zarówno ludzie winni, jak i ci, którzy nie popełnili zarzucanych im czynów mają prawo do obrońcy. Czasem zdarzy się tak, że będzie trzeba bronić osobę, która jest winna. Nie jest to łatwa sprawa dla prawnika, tym bardziej, jeżeli przestępstwo jest naprawdę poważne. Trzeba więc wyłączyć uczucia i poświęcić się w zupełności pracy.
Kolejną wadą tego zawodu jest fakt, że bardzo ciężko się wybić. Kancelaria adwokacka rzadko kiedy, chce przyjąć niedoświadczoną osobę po studiach prawniczych a jeżeli już to zrobi, to raczej nie powierza takiej osobie ważniejszych obowiązków. Tak więc przez pierwsze lata pracy, wypełnia się obowiązki, których nikt inny nie chce się podjąć. Oczywiście, można indywidualne założyć swoją kancelarie albo prowadzić działalność jednoosobową ale bez wyrobionej reputacji ciężko zdobyć klientów. Nikt nie zaufa niesprawdzonemu prawnikowi, a jak wiadomo konkurencja aktualnie jest bardzo duża na rynku.
Praca prawnika to również zajęcie, wymagające nieustannego myślenia, trzeba wykazać się kreatywnością aby wygrać jakąkolwiek sprawę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Wady bycia prawnikiem, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments are closed.